رویداد تخصصی صنایع خلاق و فرهنگی با موضوع گردشگاه ها و پارک های موضوعی فضایی

پژوهشگاه فضایی ایران با همکاری سازمان فضایی ایران و دانشگاه صنعتی شریف ، قصد برگزاری رویداد گردشگری خلاق با موضوع پارک های موضوعی فضایی را، دارد.


دریافت مقاله تعریف پارک های موضوعی

دریافت مقاله طبقه‌بندی پارک‌ها و پارک‌های موضوعی (بخش اول)

دریافت مقاله طبقه‌بندی پارک‌ها و پارک‌های موضوعی (بخش دوم)

در این رویداد که در ۱۶ و ۱۷ مهرماه ۱۳۹۸،همزمان با هفته چهانی فضا  برگزار می‌گردد تمامی افراد مستعد، اساتید، دانشجویان، مدیران و کارکنان دانشگاه ها، موسسات، شرکت‌های دولتی و خصوصی، می‌توانند در حوزه‌های ذکر شده در فایل ضمیمه، در قالب فرمت ارائه شده، اقدام به ارائه طرح ها، ایده‌ها، ‌محصولات و خدمات نمایند.

هدف از برگزاری این رویداد گردآوری و کمک به تجاری‌سازی طرح‌های خلاقانه کشور، جهت استفاده در پارک‌های گردشگری فضاپایه می باشد.

لازم به ذکر است، این پارک‌ها هرچند با هدف آشنایی مخاطبان آن با علوم و فناوری‌های فضایی تاسیس خواهند شد ولی می بایست، توجیه اقتصادی نیز داشته باشند. لذا طرح‌های ارسالی باید از نظر اقتصادی نیز موجه باشند، مگر آنکه ایده یا طرح ارایه شده از اهمیت ویژه‌ای در حوزه های فرهنگی، زیستی و اجتماعی برخوردار باشد که این موضوع نیز در فرمت‌های ارائه شده مورد توجه قرار گرفته است.

شرکت‌کنندگان در مرحله اول طرح‌ها و ایده‌های خود را برای دفتر مدیریت طرح پارک های موضوعی ارسال می‌کنند تا بررسی‌های لازم بر روی آن‌ها انجام شود. پس از گردآوری، از ایده ها و طرح‌های برگزیده دعوت به عمل خواهد آمد تا با تکمیل و ارائه طرح خود، آن را با سایر طرح‌ها و ایده‌ها به رقابت بگذارند. زمان برگزاری مراحل به شرح زیر است:

 1. جذب طرح‌ها و ایده‌ها از ۱۰/۰۶/۱۳۹۸ الی ۱۰/۰۷/۱۳۹۸
 2.  برگزاری رویداد ۱۶ و ۱۷ مهرماه

با توجه به لزوم یکسان بودن فایل‌ها و نحوه ارسال ایده‌ها خواهشمند است با مراجعه به سایت  پارک های موضوعی مراحل زیر را جهت ارسال ایده‌های خود طی نمایید. (لازم به ذکر است که پس از ارسال ایده‌ها، جلسات رسمی، با تمامی تیم‌ها و افراد شرکت‌کننده، در خصوص بررسی و جمع‌بندی ایده‌ها، با حضور نمایندگان پژوهشگاه فضایی ایران، تیم مدیریت طرح پارک های موضوعی برگزار می‌گردد.)

 1. دانلود فایل قالب ارائه در رویداد
 2. تکمیل فایل طبق قالب استاندارد با رعایت کلیه موارد موجود. (جهت تکمیل دقیق‌تر فرم‌ها می‌توانید از مشاوره رایگان در جلسه‌ای خصوصی که پس از ارسال نهایی طرح و ایده شما صورت می‌پذیرد، استفاده کنید.)
 3. ارسال فایل از طریق ایمیل [email protected]
 4. تنظیم و برگزاری جلسات مشاوره رایگان قبل از شروع رویداد

توضیحات مهم :

 •  پس از ارسال فایل‌ها و با توجه به برنامه زمانی، تمامی تیم‌ها تحت حمایت مشاوره‌ای رایگان توسط کارگزار رسمی این رویداد قرار می‌گیرند.
 • با توجه به اینکه نحوه شناسایی و ارتباط با تیم‌ها، افراد حقیقی یا حقوقی از طریق آدرس ایمیل و شماره تماس می‌باشد، خواهشمند است این موارد را صحیح وارد نمائید.
 • حداکثر حجم فایل ارسالی ۵ مگابایت باشد.
 • خواهشمند است تمامی اسلایدها را مطابق توضیحات موجود در فایل تنظیم و تکمیل نمائید.
 • در هنگام ارسال ایده‌ها، اگر توضیحات خاصی مد نظر شما می‌باشد ارائه دهید.
 • فایل پاورپوینت ارائه ایده‌ها و طرح‌ها خود را به صورت خلاصه و مفید تهیه و ارسال فرمائید.
 • این اطمینان به تمامی عزیزان شرکت کننده در رویداد داده می‌شود که تمامی اطلاعات و فایل‌های ارسالی به صورت کاملا محرمانه و سری نگهداری و محافظت می‌گردد.
 • جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره تخصصی در خصوص نحوه تکمیل فایل‌ها با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید.


۰۲۱۶۶۱۶۶۲۳۵

۰۹۰۳۲۸۹۱۰۸۳
۰۲۱۶۳۱۹۲۷۱۸
spacepark.ir